Personel Takip Sistemi

Personel Takip Sistemi
Personel Takip Sistemi

Rekabetin öne çıktığı sektörlerde iş gücü yönetimi her geçen gün önem kazanmaktadır.İş gücü yönetimi gibi zorlu süreçlerin otomasyonu ile insan kaynakları, vardiya şefleri, üretim müdürlüğü gibi departmanların iş yükünü personel takip sistemi ile hafifletmekte ve en doğru raporları en hızlı şekilde sunmaktayız

Personel takip sisteminde personel mesai başlangıç ve mesai bitiş noktalarının girişlerine yerleştirilen personel kart okutma cihazları, personel parmak izi okutma cihazları veya personel yüz tanıma sistemi cihazları ile anlık olarak personel giriş çıkış bilgileri toplanır, gün sonunda, hafta sonunda ve ay sonunda gerekli hesaplamalar ile personel giriş çıkış bilgilerine göre personel maaşları eksik çalışma, fazla mesai hakedişlerine göre otomatik olarak hesaplanır.Her işletmeye göre en uyfun personel takip sistemi fiyatları ile hizmetvermekteyiz.

Personel takip sistemlerinde kullanılan cihazlara göre.

Kartlı Personel Takip Sistemi
Parmak İzli Personel Takip Sistemi
Yüz tanıma Personel Takip Sistemi
 • Parmak izli personel takip sistemi
 • Mifare kart okuyuculu personel takip sistemi
 • Proximity kart okuyuculu personel takip sistemi
 • Yüz tanıma personel takip sistemi
personel takip sistemi cihazları ile yaygın olarak gerçekleştirilmektedir.

Kartlı personel takip sistemi kullanımında, personel kartının başka bir personel tarafından kullanılacağı durumlar söz konusu olduğu için bazı sektörlerde kartlı personel takip sistemi tercih edilmeyebilinir.En iyi personel takip sistemi parmak izli personel takip sistemi veya yüz tanıma personel takip sistemidir.

Günümüzde yüz tanıma sistemi fiyatları çok ekonomik rakamlara kavuştuğu için personel takip sistemi fiyatları da ekonomik çözümler arasına katılmıştır. Fakat personel takip sisteminin en önemli kısmı personel giriş çıkış raporlama yazılımıdır. Bir personel takip sistemi yazılımının kart okuyucu ve biyometrik cihazlarla çok hızlı data transferi yapabilmesi , aldığı dataları kayıpsız ve anlaşılabilir şekilde raporlayabilmesi gerekmekteidir. Personel takip yazılımı raporları nelerdir?

Personel takip sistemi günlük raporları:

 • Günlük mesaiye geç kalan personeller listesi ve geç kalınan dakikaların raporlanması
 • Günlük mesaiden erken çıkan personeller listesi ve erken çıkılan dakikaların raporlanması
 • Günlük fazla mesai yapan personeller listesi ve fazla çalışma saatlerinin raporlanması
 • Günlük gelmeyen personellerin listesi
 • Personelin günlük kullandığı mola dakikaları
 • Personel günlük giriş çıkış takibi

Personel takip sistemi aylık raporları:

 • Personelin bir ay içinde giriş çıkış saatlerinin hesaplanması
 • Personelin bir ay içinde toplam çalıştığı dakikaların hesaplanması
 • Personelin bir ay içinde toplam fazla mesaisinin hesaplanması
 • Personelin aylık çalışmasına göre maaş hesaplanması

Personel takip programı yıllık raporları

 • Personelin yıllık izin takibi

Personel takip sistemi işletmelerin verimlilik sürecinde ve işgücü yönetiminde en önemli sistemdir.Departman ve kurum çapında işgücü verimlilik süreçlerinin ölçümlenmesi için gelişmiş raporlar sunan personel takip sistemleri günümüzde ekonomik fiyatlar ile küçük ve büyük ölçekli işletmelere sunulmaktadır.Parmak izi okuyucu fiyatları ve yüz tanıma sistemi fiyatları ekonomik seviyelere inmesi ile personel takip sistemi fiyatları işletmlerin insan kaynakları ve iş gücü yönetimi için ekonomik bir çözüm olmuştur.

Personel takip sistemi 2 temel unsurdan oluşur: personel takip programı ve sistemin personeli tanıması için kimlilendirme ve kişi tanıma sistemidir.

Kimliklendirme ve kişi tanıma sistemi, parmak izi okuyucu, yüz tanıma veya personel kartı okuyucu ile sağlanır.

Personel takip programı, personelin kaydının tutulması, vardiya bilgilerinin tanımlandığı ve personel giriş çıkış raporlarının alındığı yazılımdır.

Personelin tanımlanması için temelde iki tip cihaz kullanılır:

Kart okuyucular kartlı personel takip sisteminde uygulanır. Personele tanımalanan kartlar ile ki bunlar proximity personel kartı, mifare personel kartı veya HID personel kimlik kartı olabilir.Bu kartları personel mesai giriş çıkışlarında ve molalarda kart okutarak mesai saatlerini sistemde kayıt altına aldırır.

Biyometrik sistemler ile de parmak izi personel takip sistemi veya yüz tanıma personel takip sistemi sağlanır.Biyometrik okuyuculardan toplanan data ile personelin mesai saatleri, molaları kayıt altına alınır ve puantaj hesaplanır.

Personel takip sistemi sektöründeki en ekonomik personel takip sistemi fiyatları ile hizmet vermekteyiz. Profesyonel kadromuz ile personel takip sistemleri alanında Ankara ve tüm Türkiye' de parmak izi sistemleri kurulumu, yüz tanıma sistemi kurulumu ve personel takip sistemlerine teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Personel takip sistemi, personel giriş çıkış raporlamaları.Personel takip sistemi programı insan kaynakları departmanının personel giriş çıkış takip sistemi kullanarak, personel çalışma sürelerinin hesaplanmasıyla maaş hakediş raporlarını oluşturmasında insan kaynakları departmanına hatasız ve hızlı bir şekilde personel giriş çıkış takip raporları hazırlamasını sağlar.

Personel takip sistemi çalışanların vardiyalarına ne zaman başlayıp be zaman bitirdiğini takip etme sürecini dijitalleştiren personel takip programı, personel kart okuyucular, personel parmak izi okuyucular ve personel yüz tanıma sistemlerinden oluşan sistemlerdir. Personel takip sistemleri ile bir fabrikada mesai yapan işçilerin giriş çıkış takibini yapabildiğiniz gibi dağıtılmış alanda bir çok binaya giriş çıkış mesai takiplerini yapabilir veya uzaktan çalışan personellerin mesai takibini yapabilirsiniz. Personel takip sistemleri personel bordro sistemlerine personelin günlük çalışma sürelerini ve aylık çalışma sürelerini aktaran sistemlerdir. Personel takip sitemi ekonomik maliyetleri ile her işletmenin ulaşabileceği ekonomik fiyatlara inmiştir. Personel takip sistemi fiyatını diğer yazılımlar ile entegrasyonu , personel kartları veya parmak izli personel takibi olacak şekilde seçenekler ile belirlenir. İnsan kaynakları deparmanı ve ekip yöneticileri otomatik hatırlatıcılar fazla mesai hesapamaları ve yıllık izinleri kontrol edebilir. Personel mobil app ile giriş çıkış raporlarını izleyebilir anketlerekatılabilir ve çalışan memnunietini işverene bildirebilir. Mobil app ile personelin hareketlerini izleyebilir, üretkenliğini izleyerek teşvik edebilirsiniz.